Чистота-найголовніший атрибут затишного й комфортного міста.

Чистота-найголовніший атрибут затишного й комфортного міста.

Що являє собою м. Галич? Це сотні квартир та приватних будинків – одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота, яка починається із сумлінного ставлення її мешканців до самого себе та довкілля зі злагодженої роботи комунальної служб, міської ради. Адже чистота міста-спільна справа для всіх і кожного.

Як відомо, смітять всі, прибирають сотні, а платять за вивіз сміття нажаль – одиниці. «Комунальники» постійно вивозять з центральних вулиць, кладовищ, а також з несанкціонованих звалищ тони сміття. Можна уявити, що може статися з містом, якщо перестане працювати комунальна служба. Насамперед – спалах різних  захворювань, гризунів, комах, які будуть носіями хвороб. Це наше з вами місто! Давайте разом робити  чистим та затишним наше містечко.

Нажаль сміття залишає кожна людина від малого до великого – це закон життя, але ж в наших з вами руках благоустрій нашого міста.

Звертаємо увагу на те, що діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», згідно якого всі документи і сам договір можна укласти з КП «Галичводоканал».

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не уклали договір на вивезення побутових відходів звернутися в КП «Галичводоканал» за адресою м.Галич вул.Н.Вівчаренко, 29, тел. 21-476.

Необхідні документи для укладення договору про надання послуг з вивозу побутових відходів

для населення:

 1. Паспорт громадянина України (ксерокопія),
 2. Ідентифікаційний номер (ксерокопія),
 3. Документи про призначення пільг, субсидій (ксерокопія),
 4. Довідка про склад сім’ї (оригінал).

для юридичних осіб (ФОП):

 1. Паспорт громадянина України (ксерокопія),
 2. Ідентифікаційний номер (ксерокопія),
 3. Витяг з державного реєстру(свідоцтво про державну реєстрацію) (копія),
 4. Технічний паспорт на приміщення, або договір про оренду (ксерокопія),
 5. Документи щодо виду діяльності, під яку застосовується дане приміщення (ксерокопія),
 6. Свідоцтво платника податку, єдиного податку, фіксованого  податку (ксерокопії),
 7. Заява про укладення договору в довільній формі.

Щодо обов’язковості укладання договорів на вивезення побутових відходів зазначаємо, що відповідно до положень ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг та оплачувати у строки встановлені договором.

Відповідно до ч.2 ст.35-1 Закону України «Про відходи», власники або наймачі, користувачі в т.ч. орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Галицької міської ради від 15.01.2019 р., КП «Галичводоканал» визнано переможцем конкурсу з виконання послуг з вивезення побутових відходів.

Типовий договір про вивезення твердих побутових відходів затверджений Постановою КМУ від 10.12.2008р. №1070  «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів»  і діє на всій території України.

 Схема санітарної очистки міста затверджена рішенням виконавчого комітету Галицької міської ради 29.06.2016 р. №61, Правила благоустрою території міста Галича затверджені рішенням Галицької міської ради № 39 від 05.04.2018р. Відповідно до Правил благоустрою при виявленні фактів порушення уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться  дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження. Згідно ст.152 КУ про адміністративні правопорушення, порушення  правил  у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів громадян (від 340 до 1360 грн.) а для юридичних осіб та ФОП (від 850 до 1700грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушення законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Водночас відповідно до п.5.1.7. типового договору «Про надання послуг з вивезення побутових відходів», затвердженого Постановою КМУ від 10.12.2008 р. №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів сім’ї  на підставі письмової заяви і документа, що підтверджує  його відсутність – довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби чи відбування покарання з моменту подачі заяви та довідки.

Плата за комунальні послуги нараховується за затвердженими тарифами в установленому порядку. Щодо нарахування коштів за надання послуги по приміщеннях, в яких не зареєстровано жодної особи зазначаємо, що згідно ст. 151 Житлового Кодексу України та ст.332 Цивільного Кодексу України громадяни, які мають у приватній власності житловий будинок (квартиру), зобов’язані забезпечувати його схоронність, утримувати в порядку приміщення та прибудинкову територію. Приймаючи до уваги викладені законодавчі норми, нарахування власнику приміщення за послуги з вивезення ТПВ за умови відсутності зареєстрованих в приміщенні осіб проводиться із розрахунку на 1 особу. Вказана практика багаторічно застосовується у багатьох містах України.

Норма накопичення побутових відходів на 1 мешканця складає 0,12м3 в місяць, або 1,44 м3 в рік встановлена та затверджена рішенням сесії Галицької міської ради від 23.11.2017р. № 127, що є меншою за норму відповідно до Постанови КМУ від 10.12.2008 р. № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» норма на 1 мешканця приватного сектору – 2,2 м3 ( в рік) на 1 мешканця багатоквартирного будинку – 1,5 м3+0,2 м3 (великогабаритні)=1,7 м3

На сьогоднішній день тариф зі збору, вивозу та захороненню твердих побутових відходів складає на 1 особу – 12,60грн. в місяць. Звертаємо увагу на те, що з 15.11.2018р. КП «Житловик» на підставі рішення Бурштинської міської ради збільшив тариф на захоронення ТПВ на 60% і складова захоронення ТПВ, яку платить  КП «Галичводоканал» та становить 4,92 грн/1 особу. Крім цього з 1 січня 2019 р. зросла мінімальна заробітна плата з 3723 грн. в місяць до 4173 грн.(12%), відповідно і збільшилися мінімальні гарантії для працівників.

Інформацію стосовно тарифів КП «Галичводоканал» читайте на сайті Галицької міської ради та сайті КП «Галичводоканал».

 

Адміністрація КП «Галичводоканал»