Участь у Загальних Зборах членів Асоціації міст України

Секретар Галицької міської ради Олег Скриник, 14 листопада 2017 року прийняв участь у засіданні Правління Асоціації міст України, та Загальних Зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України.

кличко zal1

У Зборах взяли участь близько 300 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ.
   Робота Зборів розпочалася з виступу Голови АМУ Віталія Кличка. Він зазначив, що на розгляді у Верховній Раді знаходяться законопроекти, важливі для розвитку місцевого самоврядування, і закликав народних депутатів їх підтримати. Детально зупинився на проекті Державного бюджету на 2018 рік, підкресливши, що у головному фінансовому документі країни край важливо врахувати інтереси місцевого самоврядування. Голова АМУ подякував Прем’єр -Міністру В.Гройсману за врахування позиції місцевого самоврядування при обговоренні проекту Державного бюджету на наступний рік.
звіткличко1
Сьогодні в парламенті перебуває низка важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів. У першу чергу – це новий Закон про службу в органах місцевого самоврядування. Він суттєво розширює повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо конкурентних умов заробітної плати. Для посилення ролі муніципалітетів у забезпеченні законності та правопорядку в містах та містечках, на місцях давно очікують ухвалення законопроекту про муніципальну варту. Він підготовлений до другого читання.
Також місцеві органи самоврядування сподіваються і на ухвалення законопроекту № 6466, який має розблокувати укрупнення територіальних громад міст обласного значення, що дасть новий поштовх децентралізаційній реформі і призведе до збільшення кількості спроможних громад.
  «Громади з нетерпінням очікують також ухвалення законопроектів, спрямованих на розширення повноважень рад щодо розпорядження земельними ділянками поза межами населених пунктів. Вважаю, що таке право має бути надано не тільки об’єднаним громадам, а й всім органам місцевого самоврядування базового рівня», – підкреслив Віталій Кличко.
pfk
Також учасники зборів ухвалити Фінансово-господарський звіт Правління Асоціації міст України за 2017 рік та бюджет АМУ на 2018 рік.
Далі Збори перейшли до розгляду питання обрання Голови Асоціації. Правління АМУ рекомендувало на цю посаду вдруге обрати Київського міського голову Віталія Кличка.  За підсумками голосування його кандидатуру учасники Зборів підтримали одноголосно.
Віталій Кличко подякував за підтримку головам громад – членам АМУ. І зазначив, така довіра для нього – це і велика відповідальність.
Загальні Збори схвалили оновлений склад Правління АМУ, до якого ввійшли від Івано-Франківського РВ АМУ міські голови Івано-Франківська Руслан Марцінків і Галича Орест Трачик.
      Представники делегації Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України після завершення загальних зборів Асоціації міст України в Києві сфотографувалися на згадку з виконавчим директором АМУ Олександром Слобожаном і головою бюджетног комітету АМУ, міським головою Тернополя Сергієм Надалом біля будівлі Київської міської ради, де було проведено захід.

делегація