Протокол громадських слухань територіальної громади міста Галича від 11.06.2017 року

ПРОТОКОЛ

ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

територіальної громади міста Галича

11.06.2017 року                                                                                                      м.Галич

                                                                                                                     Розпочато засідання  о 16.00  год.

Закінчено  засідання  о 19.00  год.

Розпочато громадське слухання о 16.00 год. в приміщенні Народного дому за адресою:

м. Галич, вул. Я.Осмомисла, 1.

Для участі у громадських слуханнях прибуло  118  осіб.

Присутні представник органів районної влади:  Голова Галицької районної ради П.Андрусяк.

Міський голова м. Галича О.Трачик  вступним словом ознайомив з порядком денним громадських слухань територіальної громади міста Галича:

  1. Будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів в мікрорайоні «Заріка».
  2. Будівництво спортивного комплексу в мікрорайоні «Гора».

 Запропонував для проведення слухань обрати головуючого, секретаря та лічильну комісію в складі 3 осіб.

Заперечень не було.

Громада запропонувала обрати головуючим на громадських слуханнях – Трачика О.А., секретарем  – Скриника О.Б., лічильну комісію в складі: Бурда Г.Є., Гущук Г.В., Савчук Н.О.

Інших пропозицій не було

Затвердили регламент слухань: виступи до 5 хв. по кожному з питань, обговорення до 2 хв.

Заперечень не було.

Голосували:  за – одноголосно

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів в мікрорайоні «Заріка».

Виступили:

О. Трачик проінформував присутніх про те, що до Галицької міської ради надійшла заява від ТзОВ «Аквіос» щодо виділення замельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу та заява жителів с. Тустань про незгоду із будівництвом сміттєпереробного заводу в м. Галичі в мікрорайоні «Заріка». Надав слово Директору ТзОВ «Аквіос» Гуцуляку К.В.

Директор ТзОВ «Аквіос» Гуцуляк К.В. розказав про технологію переробки сміття на заводі, збір сміття буде проводитись безкоштовно з всього району.

Відповів на запитання: потужність заводу 20-30 тон в годину, 80-100 тис.тон в рік, планується поставити завод там де виділять місце 2-2,5га, будівництво заводу  буде здійснюватись за кредитні кошти німецького банку, завод буде переробляти промислові та побутові відходи,

Бучко В. вказав на необхідність побудови заводу та ліквідації сміттєвого полігону в с. Німшин  на околиці р.Дністер,

Чуйко В. вказав на необхідність побудови заводу та вишукуванню європейських грантів для побудови заводу. Розказав про будівництво заводу в с. Яноші  Закарпатської області.

Свідрук В. вказав на необхідності побудови заводу за межами населених пунтів.

Трачик О. вказав що на слуханнях необхідно визначитись по питанню чи потрібно будувати завод чи ні.

Майкут В. вказав що Галич є історичне місто і необхідності в побудові заводу немає, а вивозити сміття на інші заводи які побудують за межами Галича.

Трачик О. розказав про проблему вивизення сміття з міста яка виникла в 2014році.

Андрусяк  П. вказав на необхідності вирішення питання утилізації сміття в   м. Галичі. Громада має вирішити: чи громада буде платити і яким чином за вивіз сміття за межі міста, чи будувати сміттєпереробний завод. Якщо будувати завод: за які кошти (гранти, бюджетні, приватні), який завод (технології), хто буде будувати, як це позначиться на екології, де виділити місце під будівництво заводу.

Директор КП «Галичводоканал» Нагірняк Л.Б. розказав про програму санітарної очистки міста, про сортування твердих побутових відходів(ТПВ) на КП «Галичводоканал». Надав інформацію про кількість укладених договорів на вивіз ТПВ, а саме: понад 2000 фізичних осіб – абонентів (в т.ч. понад 650 з приватного сектору) та 90 суб’єктів господарювання. У приватному секторі із 650 абонентів згодились взяти тільки 300 контейнерів. Вказав, що із мікрорайону «Гора» тільки 38 домоволодінь уклали договори на вивіз сміття, а стихійні сміттєзвалища в даному мікрорайоні виникають постійно. З міста Галич щомісячно вивозиться понад 500 м3 ТПВ та 80 м3 ТПВ(змет) з вулиць. Крім того, підприємство обслуговує 8 сільських рад та всі об’єкти ТзОВ «Даноша» на території району, щодо вивозу ТПВ, а це ще 260 м3 щомісячно. Найгірший стан з оплатою за вивіз ТПВ із приватного сектора – менше 50%. Наголосив на нерентабельність діючого тарифу на вивіз ТПВ: при затвердженому тарифі 7,08 грн. з людини, собівартість на даний час становить14,81грн.

Грибик Т. вказала на необхідності побудови заводу однак не в місті.

Тарновська Олександра, директор ТОВ «Інвест Фінанс Комані», розказала про досвід з підготовки будівництва заводу в біля м.Городенка, потужністю 22 тони в день, який буде обслуговувати Городенківський район.

Трачик О. підсумовуючи обговорення виніс на голосування пропозицію:

«Чи потрібно будувати сміттєпереробний завод, якщо так то створити ініціативну групу, яка буде керувати процесом із визначення місця для розміщення заводу, збирати пропозиції бажаючих будувати завод(інвесторів) та презентувати у всіх ЗМІ для ознайомлення громади».

                  Голосували :                          «за» – 110,                  «проти» – 8,

Трачик О. попросив вносити пропозиції щодо персонального складу ініціативної групи.

Внесено пропозиції щодо персонального складу ініціативної групи:

Слободяник Ігор Іванович,

Горбаль Володимир Васильович,

Свідрук Володимир Володимирович,

Савчук Олег Дмитрович,

Чуйко Володимир Тарасович,

Білик Іван Іванович,

Зіньковський Михайло Михайлович.

Трачик О. Хто має бажання увійти до ініціативної групи, після проведення громадських слухань прийти і записатись до її складу.

Заперечень не було.

Обговорення першого питання закінчено.

 

  1. Будівництво спортивного комплексу в мікрорайоні «Гора».

Трачик О. попросив дотримуватись регламенту та запросив до виступів по другому питанню.

Виступили:

Майкут В. зауважив що мотоспорт є спортом і виступив за будівництво мототреку в мікрорайоні «Гора».

Слободяник І.  виступив за будівництво мототреку в мікрорайоні «Гора».

Савчук О. виступив проти будівництва мототреку на даній земельній ділянці, зауваживши що виділена земля під мототрек була з порушенням законів та безоплатно, є перевищення допустимих норм шуму, рішення приймалось кулуарно сесією міської ради. На його скаргу працівниками держгеокадастру було нараховано збитків на 248тис.грн.

Слободяник І. зауважив що дана земля не є родючою, експерти можуть рахувати те що має вартість і ціну,  якщо компетентні органи визначать перевищення звукового бар’єру тоді прокуратура закриє даний мототрек.

Савчук О. звинуватив депутатів в невиконанню депутатських зобов’язань, а саме в голосуванні за мототрек на сесії міської ради, зокрема депутата Гущука Г.

Гущук Г. у відповідь на звинувачення Савчука О. зауважив, що жодному громадянину, який звертався до нього він не відмовив. При зверненні до нього Савчука О. він порадив написати заяву та збирати підписи для розгляду даної заяви на сесії.

Зітинюк Л. вказала що в лікарні дуже шумить та запросила людей в лікарню коли працює мототрек, зауваживши, що будівництва мототреку протібно було починати із звукопоглинаючої стіни.

Бучко В. висловився за ідею будівництва мототреку і закликав всіх знайти вихід з даної ситуації.

Трачик О.  закликав дотримуватись регламенту, довів до відома що дане питання розглядалось на сесії міської ради і були присутні представники громади, які висловились «за» та «проти» будівництва мототреку.

Лаврова Г. висловився проти мототреку, вказавши: що з місця де є мототрек дуже хороша панорама і місце для оглядового майданчика, на історичну та природню унікальність Галича.

Чемеринська В.  розповіла про процедуру прийняття рішень міською радою. Вказавши що проекти рішень, які приймаються на сесії, розміщуються для ознайомлення на сайті міської ради до початку сесій. За два дні до сесії міської ради, коли приймалось перше рішення по мототреку, земельна комісія виставила інформацію про майбутнє облаштування мототреку в інтернет мережі фейсбук, також інформація була поширена в ЗМІ «Галичина», «Галицьке слово».

Савчук О. виступив проти мототреку, звинуватив міські раду на чолі з міським головою в порушенні присяги.

Горбаль В.  висловився за мототрек, вказавши що він живе біля автодороги Н-09 і також шум цілодобово.

Трачик О. закликав дотримуватись регламенту, розказав що рішення про мототрек приймалось на 3-х сесіях вказавши що «проти» мототреку було зібрано 192 підписи, а «за»  мототрек – 551 підпис. Запропонував перейти до голосування.

Савчук Л. звинуватила Трачика у відстоюванні інтересів тих хто будує мототрек.

Савчук О. порівняв міського голову з Іудою який продав Ісуса Христа за 30 срібняків, спитавши за скільки міський голова продався.

Трачик О.: Дякую що Ви всі прийшли, слухання закінчилось.

Голова зборів                                                    О.Трачик

Секретар зборів                                                О.Скриник