Відповідь на звернення Головного рабина Івано-Франківського регіону Моше–Лейб Колесника, щодо облаштування мототреку на місці де знаходяться юдейські епідемічні поховання в м. Галичі в урочищі «Залісєнє»

На звернення Головного рабина Івано-Франківського регіону Моше–Лейб Колесника, щодо облаштування мототреку на місці де знаходяться юдейські епідемічні поховання в м. Галичі в урочищі «Залісєнє» міська рада повідомляє наступне:

На території м. Галича діє Національний заповідник «Давній Галич». Основною метою заповідника є виявлення, дослідження, реставрація, збереження, популяризація та використання культурної спадщини давнього Галича. Тому міська рада звернулася до цієї установи з проханням надати відповідні матеріали досліджень щодо епідемічних юдейських поховань. На лист міської ради № 02.2-14/506 від 18.07.2018 року Національний заповідник «Давній Галич» надав інформацію, щодо розташування епідемічного поховання в м. Галичі (копія відповіді додається). Як видно з карти–схеми розташування караїмських пам’яток у структурі міста та околицях, епідемічне кладовище розташоване на схилі гори на висоті приблизно 25 метрів над рівнем дороги, в той час, як мототрек розташований на вершині гори на висоті 50 метрів над рівнем дороги. Відстань від мототреку до орієнтовного місця епідемічного кладовища становить приблизно 120 метрів. Територія, на котрій розташований мототрек, належала до земель колишнього цегельного заводу для розробки кар’єру. Археологами інституту українознавства ім. І. Крипякевича разом з працівниками  НЗ «Давній Галич» на даній території проводились  дослідження і розкопки За матеріалами цих досліджень не було сучасного грунту та верхньої частини верхньоплейстоценових відкладів(копія листа додається).

На території м. Галича також існує і єврейське кладовище, яке досліджене працівником НЗ «Давній Галич» Іваном Юрченком. А нещодавно І.Юрчеко разом з М.Носовським видали книгу «Єврейське кладовище у Галичі. Каталог надмогильних пам’ятників», рецензент – професор Дан Шапіра. Відстань від цього кладовища до мототреку по прямій  становить 750 метрів.

Хочемо наголосити, що вперше інформація про ці поховання була оприлюднена в офіційному збірнику матеріалів Міжнародної ювілейної конференції приуроченої до 10-ої річниці з дня утворення Національний заповідник «Давній Галич» в 2004 році, який зберігається в бібліотеці заповідника.

Міській раді незрозуміло хто, і з яких причин хоче внести розбрат між багатонаціональними громадами які з давніх давен населяли наше мальовниче місто.

Політика Галицької міської рада спрямована на сприяння розвитку  всіх конфесій і віросповідань, дотримання між ними рівності і взаєморозуміння

Додатки :

– копія листів НЗ «Давній Галич» від 18.07.2017 року та від 23.07.2018 року;

– копії матеріалів Міжнародної наукової конференції “Епідемічне кладовище караїмської громади Галича” стор.1,  2,  3;

– викопіювання з карти урочища «Залісєнє» в м.Галичі.

Міський голова                                                                            О.Трачик